"Pardubičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality v minulých dnech zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 61 a 63 let pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci ve spolupachatelství. Ti se v období od dubna do července letošního roku dopustili série vloupání do sedmi bytů v Šumperku, Hradci Králové a Pardubicích," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikonatová.

Všechny vloupačky měly stejný scénář. Za použití násilí vnikli do bytů a odcizili z nich finanční hotovost, šperky a brali například i lahve alkoholu. Ve dvou případech se mužům nepodařilo do bytů vniknout, přesto jejich majitelům vznikla škoda na vstupních dveřích
a zárubních. Celková škoda na odcizených a poškozených věcech byla zatím stanovena na čtvrt milionu korun.

Po dvouletém covidovém omezení se Salvátorská pouť blýskla padesátkou atrakcí a desítkami stánků v rozšířené podobě.
I vídeňský Prátr je levnější, kritizují lidé chrudimskou pouť. Ale líbila se jim

Oba cizinci se po krajích pohybovali osobním vozidlem značky Seat, ve kterém byli nakonec policisty zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zadrženi. Poté putovali do policejních cel. Budou stíháni vazebně.

"Ve vozidle byly nalezeny věci, které pocházely z trestné činnosti a nástroje sloužící k páchání trestné činnosti. Oba obvinění využili svého práva a k věci nevypovídali. Na objasnění případu se podíleli významnou měrou také kriminalisté ze sousedního Královéhradeckého kraje," dodala Muzikantová.

Oba muži mají za sebou ve své domovině bohatou trestní minulost. V případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Podívejte se ve videu na eskortu obviněných k soudu:

Zdroj: Youtube