Charvát je viněn, že může za smrt o dvacet let staršího muže, se kterým bydlel 
v domě v Nové Vsi na Rychnovsku. Jeho tělo bylo nalezeno v únoru minulého roku ukryté v septiku.

Charvát přiznal, že v prosinci 2014 spolubydlícího zmlátil, ale obvinění z dalšího útoku, jenž skončil smrtí, stále vehementně odmítá.

„Ublížení na zdraví přiznávám," prohlásil na začátku procesu, kdy četl hodinu a půl z několika papírů svou verzi, jak zemřel muž, jehož znal odmalička.

Charvát bydlel v domě 
u známého kvůli tomu, že přišel v Hradci Králové o práci a vrátil se do rodné vesnice. Podle jeho slov mu starší muž dlužil peníze, a proto se u něj usadil.

„Jenže jejich soužití nebylo jednoduché," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová. Hlavním důvodem byl alkohol. Oba muži měli sklony k pití - a poté měli mezi sebou konflikty. Jeden vyvrcholil útokem 
v půlce prosince roku 2014. Po něm skončil starší muž na čtrnáct dní v nemocnici. „Několikrát jsem ho praštil pěstí do hlavy, pak na solar a kopl kolenem do brady," popsal Charvát.

Zmlácený se vrátil domů koncem roku a o pár týdnů později ho i policie začala pohřešovat. V polovině února našla jeho tělo v jednom ze septiků na pozemku u domu.

„Když ho tam hodil, ještě žil," zjistila policie při vyšetřování.

Proto je Charvát obžalován také z neposkytnutí pomoci. „Poznal jsem, že žijeme v policejním státě. Moje důkazy policie vůbec neprověřila," prohlásil.

Mezi dalšími kauzami tohoto týdne je zajímavý například proces s Josefem M., který je obžalován ze sexuálního zneužívání svých vnuček. „Odmítám to," řekl.

Souzen bude také Petr Bartoš, který podle obžaloby velmi nevybíravě obtěžoval svou přítelkyni, jež se s ním chtěla rozejít. „Prosila jsem ho, ať toho nechá. Že už nemám energii," řekla pronásledovaná. Bartošovi hrozí za vydírání až dvanáctileté vězení.