Odborníci z východních Čech, které Deník oslovil, se shodli – muž, který v pondělí odpoledne zabíjel, musel být velmi frustrovaný a zřejmě i psychicky narušený.

„Necítím z toho případu rafinovanost, nebo kalkul. Ženu zabil na veřejném místě, kde mohlo být hodně svědků. Proto usuzuji, že jednal pudově pod velkým tlakem emocí. Nepočkal si na ni někde stranou od lidí, zřejmě se tedy u něj jednalo o náhlý zkrat,“ uvedl královéhradecký psycholog Vladimír Täubner.

Podobný názor má i psychiatr Miloslav Pleskač.

„Určitě těžko snášel vypjaté situace i dřív. Jeho osobnost byla impulsivní, labilní a narušená. Takových lidí je mezi námi hodně, rozhodně nejde o žádnou výjimku. Jeho čin tímto nelze omlouvat, ale pouze musím podotknout, jak je důležité, aby takoví lidé vyhledali včas pomoc a promluvili si o svých problémech s odborníky,“ řekl psychiatr Miloslav Pleskač z Hradce Králové.

Pravděpodobným motivem tragédie byly osobní neshody. Policie se domnívá, že zavražděná mohla být přítelkyní 29letého střelce. Policisté začali trestný čin vyšetřovat, po nezbytných úkonech však bude případ odložen.