Podle mluvčí východočeské policie Ivy Markové 1. června letošního roku byly v lesním porostu v katastru obce Budčeves na Jičínsku nalezeny kosterní pozůstatky neznámé osoby.

Policisté pozůstatky převezli do Ústavu soudního lékařství v Hradci Králové k případné pozdější identifikaci. Rozběhlo se rozsáhlé pátrání ve všech evidencích pohřešovaných osob i v mezinárodním měřítku, které nakonec vedlo ke ztotožnění zavražděného na základě DNA.

„Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že poškozeným je 47letý cizí státní příslušník, který do naší země přijel jako turista i za účelem obchodních aktivit. Zde se seznámil s 31letým krajanem, který v naší zemi žije. Koncem června 2004 spolu cestovali vozidlem a neshody v jejich vzájemných finančních aktivitách vyvrcholily, když měl ve vozidle 31letý muž na poškozeného několikrát vystřelit. Poté tělo zavražděného muže odvezl do lesa v okrese Jičín, kam se po〜zději vrátil a tělo zakopal,“ uvedla Marková.

Včera byl 31letý cizinec obviněn z trestného činu vraždy a probíhají nezbytné úkony trestního řízení. „Bude podán návrh na uvalení vyšetřovací vazby. V případě, že bude uznán vinným, mu hrozí trest odnětí svobody na 12 až 15 let, případně trest výjimečný,“ dodala Marková.