Nechutné vulgarismy, urážky a nemístné vyhrožování padaly v úterý kolem čtvrté hodiny odpoledne na adresu bezpečnostní služby obchodního centra Atrium. Jejich interpretky, tři romské dívky ve věku teprve 15 až 16 let, začaly takto hlasitě nadávat v okamžiku, kdy byly upozorněny, že se v „obchoďáku" chovají  nevhodně.

Kvůli nezvladatelnému počínání dívek musela bezpečnostní služba dokonce požádat o příjezd hlídky městské policie. Ta to neměla daleko, vedle Atria mají totiž strážníci mobilní služebnu. Dívky se ale mezitím daly na útěk.

Dívky na útěku strážníci dopadli

„Strážníkům se díky získanému popisu podařilo skupinku za chvíli dohnat a zadržet v nedaleké ulici," vyjadřuje se k zásahu tisková mluvčí městských policistů Eva Kněžourová.

Děvčata své chování přiznala, v doprovodu strážníků se vrátila do centra a pracovníkům agentury se za své chování omluvila.

Řešení? O chování se dozví i rodiče

„Událost bude předána oddělení sociálně právní ochrany dětí. Naši dva asistenti prevence kriminality, kteří v lokalitě častou působí, budou o celé události informovat rodiče dětí," dodává Eva Kněžourová, podle níž nejde o ojedinělý případ, nicméně situace před Atriem i v něm se velmi zklidnila. „Asistenti prevence kriminality odvádějí skutečně velký kus práce," říká tisková mluvčí.