Mimo to musí Suchý zaplatil zdravotní pojišťovně téměř 75 tisíc korun. Napadený odškodné nežádal.

Čtyřiačtyřicetiletý recidivista (před soudem stál podesáté) totiž 30. prosince napadl v hospodě ve Svitavách svého známého, o pět let staršího Martina S. „Ničím jsem ho neprovokoval," popisoval poškozený událost, jež se stala v hostinci U Vávrů kolem desáté večer. „Jen jsem mu chtěl koupit pivo," doplnil.

Podobnou verzi nabídl také sám Suchý: „Říkal, abych si 
k němu sednul, ale já jsem se 
s ním nechtěl bavit." A poté se podle všeho rozjela velmi ostrá rozmíška. Suchý měl soka napadnout nejrpve pěstmi a poté na něj vytáhnout nůž.

Do toho také – podle slov Martina S. – přišel slovní atak. „Začal mi vyčítat, že je moje manželka Romka," tvrdil. Pak jej Suchý pobodal nožem s třinácticentimetrovou čepelí, který stále nosil u sebe. Prý ho měl například na seřezávání květin.

Tentokrát s ním však provedl brutální útok, který mohl skončit smrtí – pokud by včas nezasáhli chirurgové. Jejich výkon je v obžalobě označen jako urgentní.

„Přistoupil k němu, vytáhl zavírací nůž, otevřel jej, sehnul se k němu a bodl do levé poloviny hrudníku," popsal výsledky vyšetřování státní zástupce Milan Šimek.

„Kdyby sanitka nepřijela včas, nepřežil bych," glosoval Martin S. jemuž lékaři v nemocnici vyoperovali slezinu. „Přeřízl mi ji," podotkl napadený muž. Právě kvůli tomuto (a dalším) následku byl čin kvalifikován jako pokus o vraždu, s čímž při procesu – v tu chvilí ještě obžalovaný – Suchý zásadně nesouhlasil.

„Vinný se cítím, ale ne podle praragrafu 140," přesvědčoval soudce Petra Mráku. A také vysvětloval, že si události z restaurace prakticky nepamatuje: „Došlo na hádku, on proti mně napřáhl rukou. Asi jsem ho odstrčil a udeřil. Pamatuju si to jen útržkovitě. Pak si pamatuju až, že vstával ze země a odcházel pryč."