Policie varuje před nápadně výhodnými investicemi, často se za zdánlivou příležitostí skrývá podvod. Své o tom ví muž z Hradecka, kterého ve čtvrtek podvodník připravil o více než 900 tisíc korun. "Na policejní služebnu se včerejšího dne dostavil 48letý muž z Hradecka s podezřením, že se stal obětí podvodníka. Oznámil, že na internetu objevil reklamu na výhodné investice do akcií ČEZu, klikl na ni a vyplnil dotazník, na základě něhož se mu ozval makléř, s kterým se domluvil na počátečním vkladu," informovala v pátek policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ženy za necelých 15 měsíců vylákaly od 25 poškozených více než 15,6 milionu korun.
Vymyslely si rakovinu. Ženy vylákaly z lidí přes 15 milionů na fiktivní léčbu

Muž si přes zaslaný odkaz do počítače i mobilu stáhnul program pro vzdálenou správu. Aby mohly být jeho účty spárovány, potvrdil zkušební platbu ve výši 350 tisíc korun. "Jelikož se spárování nezdařilo, potvrdil další platbu v obdobné výši. O pravdivosti zkušební platby nepochyboval, protože věděl, že tolik peněz na účtu nemá. Vzápětí se muži ozvala pracovnice z jeho banky, že 800tisícový úvěr, o který žádá, má schválený a že mu z účtu odešly tři platby přesahující částku 900 tisíc korun," popsala Iva Kormošová, jak muž přišel o peníze.

Když se muž od banky dozvěděl, o kolik peněz přišel, požadoval po makléři zrušení investičního účtu. Falešný makléř ale tvrdil, že disponuje pouze jeho počátečním vkladem a že banka musela udělat chybu. "Aby mohl být investiční účet zrušen a odpárován, potvrdil další 10tisícovou platbu. Muži tak na účtu zůstalo pouhých 500 korun a 800tisícový dluh u banky," sdělila policejní mluvčí.

Ilustrační foto
Další podvod: akcie nikde a důchodce z Rychnovska přišel o bezmála 300 tisíc

Policisté i kvůli tomuto případu apelují na občany, aby neinstalovali neznámé programy a k investování využívali pouze služby bankovních domů nebo kamenných poboček finančních společností.

"Nevěřte nikomu neznámému, ačkoliv vám pošle kopie osobních dokladů či jakékoliv dokumenty potvrzující příslušnost k firmě. Nikdy nevíte, o koho se jedná. Nikomu nesdělujte přihlašovací kódy do internetového bankovnictví ani údaje z platební karty, Čtěte pozorně potvrzovací sms klíče. Nepodléhejte výhodným nabídkám na internetu," zopakovala známé poučky, kterými se lidé ale ne vždy řídí, Iva Kormošová.