Chtěli získat 75 kilogramů drogy

„Ilegální pěstírnu konopí objevili policisté v činžovním domě v Chlumci nad Cidlinou. Jeho majitel měl zhruba před dvěma měsíci pronajmout jeden z bytů cizinci. Součástí smlouvy o nájmu bylo i užívání přilehlého skladu, a to údajně pro účely podnikání," uvedla hradecká policejní mluvčí Lenka Burýšková na základě informací komisaře ze služby kriminální policie a vyšetřování Martina Böhma.

Policejní návštěvě předcházelo oznámení majitele o častých výpadcích elektrického proudu v budově a podezřelý zásah do hlavního rozvaděče uvnitř jednoho z bytů. Při následném zásahu byla objevena pěstírna konopí, ve které vrcholily přípravné práce a která byla vybavena ohromným množstvím příslušenství pro správný prospěch rostlinek i technickým zázemím pro pěstování drogy.

„Jednalo se o vzduchotechniku, stovky metrů kabelů, osvětlení a zařízení na zavlažování rostlin. Vše bylo předběžně vyčísleno zhruba na milion korun," dodala Burýšková.

Podle kriminalistů by z plánované tisícovky rostlin konopí mohlo být při jedné sklizni odhadem vypěstováno asi 75 kilogramů marihuany. Případným prodejem tohoto množství „trávy" by se pachatelům ihned vrátily prostředky investované do vybavení. Ilegálním zahradníkům hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.