Mluvčí potvrdila, že v případu je stále obviněný pouze podnikatel Dostál. „Vyšetřování ukázalo, že části klientů škoda nevznikla a část poškozených klientů se se svou škodou k trestnímu stíhání nepřipojila," uvedla k vyšetřování Kormošová. Policie loni v únoru uvedla, že podnikatele podezírá z toho, že od 1700 lidí vylákal za osm let téměř miliardu korun. Za podvod v systému zvaném letadlo mu hrozí až desetileté vězení.

Obviněný Dostál podnikal nejdříve prostřednictvím firmy Aldona a později Germael SE. Problémy s výplatou úroků a vkladů měla podle policie firma od začátku roku 2012, proto oznámila, že klienti získají své peníze ke konci března 2013. Termín však společnost nedodržela. Společnost Germael SE tehdy uvedla, že březnový termín nebylo možné dodržet, protože podnikatel byl vzat do vazby. Firma také ve svém prohlášení napsala, že podnikatel stále tvrdí, že peníze na výplatu všech klientů má.

O celém případu stále diskutují lidé například na webu. „Taky jsem jeden z hlupáků, co tam nasypal prachy. Odolával jsem strašně dlouho, až do doby, co jsem viděl na vlastní oči u toho, co mě zlanařil, ty výnosy," napsal jeden z poškozených, který tvrdí, že Dostál peníze vůbec neinvestoval, ale pouze je přerozděloval. Další z diskutujících tvrdí, že ani podnikatel sám nedohlédl, co svým jednáním způsobí. „Tím ovšem Dostála nehájím, tvrdě ho odsuzuji. Vím, že z něho nikdo nic nedostane. Ani žádné soudy nepomůžou," napsal.