Během pouhých 10 dnů odcizil na Chlumecku a Novobydžovsku 6 jízdních kol, motocykl, čtyřkolku, osobní auto, notebook, oblečení, peníze, nářadí a další věci v celkové hodnotě za více jak 220 tisíc korun. Další škody způsobil na dveřích jedné prodejny, kam se pokusil vniknout a na dvou autech, kde u jednoho rozbil okno u řidiče a u druhého vypáčil zámek.

Některé věci se podařilo nalézt a tudíž se vrátily zpět majitelům. Policisté zjistili, že muž je známý recidivista, který má celkem 21 záznamů v rejstříku trestů za majetkovou trestnou činnost a dohromady byl odsouzen na 23 let odnětí svobody nepodmíněně. Naposledy z vězení byl propuštěn na konci roku 2017, kde si odpykával 3,5letý trest odnětí svobody za majetkovou trestnou činnost, kterou spáchal na území Rakouska.

„V současné době náchodští kriminalisté ukončili návrhem na podání obžaloby jeho dalších 6 skutků (původní zpráva zde). Lze předpokládat, že v průběhu vyšetřování budou prokázány obviněnému i další skutky krádeže a škoda bude narůstat,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Z důvodné obavy, že bude v trestné činnosti pokračovat, nebo se bude skrývat, policisté podali podnět na uvalení vazby. Soudce návrhu státního zástupce vyhověl a muž je tak od čtvrtka ve vazbě. Pokud ho soudce uzná vinným, může strávit ve vězení až 5 let.

Ilustrační foto
Případ vyřešil policista na dovolené