Od pasu dolů ochrnutý pětatřicetiletý muž si za svůj čin podle pátečního verdiktu pobude 17 a půl roku ve věznici s ostrahou.

„Dala bych mu doživotí. Vzal mi dva životy, mou dceru a to malé, které nikdy neuvidím. Ani omluvný dopis neposlal. Ale tím, že vyskočil z okna, se sám potrestal. Už dříve říkal, že kdyby se s ním rozešla, tak ji nikdo jiný mít nebude," řekla po vyslechnutí rozsudku matka oběti. A dodala, že vrah byl velmi náladový a výbušný, když se napil alkoholu.

Dočkálek, který nyní leží v ostravské nemocnici, podle Mjartana spáchal čin úmyslně. K masivnímu ataku nožem se prý nepřímo doznal, když připustil, že písmo, kterým byl napsán dopis na rozloučenou, je jeho.

Soud také odmítl návrh obhajoby překvalifikovat případ na zabití.

„Aby mohl být čin posuzován jako zabití, musel by být spáchán v omluvitelném pohnutí mysli. Poškozená se s obžalovaným chtěla rozejít, to je běžná situace, ne neomluvitelná. Hádky jsou v takové situaci běžné a nikdo se kvůli tomu nevraždí," řekl v odůvodnění rozsudku Mjartan. A dodal, že těhotná žena musela v době vraždy cítit výraznou bolest a strach o svůj život.

Původně hrozilo Dočkálkovi 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Soud při volbě trestu v polovině zákonné sazby přihlédl k trvalému ochrnutí muže. Rozsudek zatím není pravomocný.