Obžaloba kladla Marešovi za vinu, že jako jediný jednatel společnosti Kvalt, která měla lidem před čtyřmi lety v Milheimově ulici v Pardubicích postavit 68 bytů s garážemi, převedl z jejího účtu své druhé firmě Hippo Inves Group čtyřicet milionů korun. Poté zmizel a desítky drobných investorů se rázem ocitly bez bydlení a peněz.

Na účet Kvaltu se poté vrátilo jen něco málo přes 31 milionů korun. „Svým jednáním upřednostnil jednu firmu před druhou," řekl k rozsudku předseda hradeckého senátu Miroslav Mjartan. Dodal, že jistou vinu na Marešově trestné činnosti nese i banka odkud peníze převedl. Podle rozsudku totiž podnikatel převedl peníze z takzvaného technického účtu banky, který byl zhotoven pro případnou neschopnost Kvaltu splácet úvěr a podnikatel k němu neměl dispoziční právo.

„Nic protizákonného jsem neudělal"

Mareš dříve před soudem vypověděl, že se cítí nevinen. „Nic nezákonného jsme neudělal. Banka nám čtyři měsíce neposlala peníze z úvěru a neměli jsme jak zaplatit dodavatele. Tak jsem převedl čtyřicet milionů s tím, že je vyplatím. Nakonec bylo potřeba jen osm. Zbytek jsem vrátil na účet. Dispoziční právo jsem měl," řekl u soudu Mareš.

Kromě vězení soud Marešovi uložil, aby insolvenčnímu správci společnosti Kvalt zaplatil osm milionů korun.