Policisté zjistili, že muž měl tento „business“ provozovat už několik let. Část sušiny prodával na území České republiky a část na území Polska. Dohromady měl vypěstovat přibližně půl tuny marihuany a inkasovat desítky milionů korun.

"Vyšetřovatel krajskému státnímu zastupitelství předložil spisový materiál spolu s návrhem na podání obžaloby proti muži ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě pravomocného odsouzení mu hrozí deset až osmnáct let odnětí svobody," sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná.

Vše maskoval farmářskou činností

O případu informovali policisté už v březnu loňského roku, kdy kriminalisté z TOXI týmu tuto pěstírnu blízko u hranic s Polskem objevili a zásahová jednotka si pro muže došla.

Muž pěstoval konopí ve speciálně upravených v zemi zakopaných velkoobjemových přepravních kontejnerech, s vysoce sofistikovaným technologickým vybavením. Vše maskoval farmářskou činností a legálním pěstováním konopí s nízkým obsahem THC.
VIDEO: Policisté odhalili na Broumovsku precizní podzemní pěstírnu konopí

Pěstírna konopí ukrytá v zakopaných přepravních kontejnerech.Pěstírna konopí ukrytá v zakopaných přepravních kontejnerech.Zdroj: archiv TOXI teamuMuž pěstoval ve speciálně upravených v zemi zakopaných velkoobjemových přepravních kontejnerech, s vysoce sofistikovaným technologickým vybavením, takzvané INDOOR pěstírně, bez povolení rostliny rodu Cannabis. Vše maskoval farmářskou činností a legálním pěstováním konopí s nízkým obsahem THC.

Při domovní a nebytové prohlídce policisté zajistili 196 kusů rostlin konopí, ze kterých by mohl vyrobit 18 kilogramů sušiny, dále nejméně 11 kilogramů usušeného rostlinného materiálu, a za to vše si mohl muž přijít na minimálně 1,5 milionu korun. Dále policisté našli hnojivo a technologické příslušenství a vybavení k pěstování těchto rostlin. Zajištěné rostliny, včetně sušiny, společně se zajištěným vybavením pěstíren budou podrobeny znaleckému zkoumání.

Zdroj: Youtube