Té  se lékaři nemocnice měli dopustit tím, že při péči o jeho těhotnou manželku podle Jindřicha L. nepostupovali svědomitě, s využitím nejnovějších poznatků a mají na svědomí smrt ženy i dítěte.

Manželka Jindřicha L. byla dne 2. srpna 2003 ve 26. týdnu těhotenství přijata s komplikacemi na porodnicko-gynekologické oddělení fakultní nemocnice. Podávaná antibiotika  zdravotní stav nijak nezlepšila. Dne 19. srpna v noci nastaly komplikace a o den později žena spontánně porodila již mrtvého syna. Následně se prudce zhoršil zdravotní stav rodičky a musela být přemístěna na JIP, kde však tři dny nato zemřela.

U soudu předminulý týden vypovídal primář brněnské gynekologie Petr Janků, který soudu odpovídal, zda hradecká nemocnice dala pacientce správné léky, či zda v jejím případě, který byl velmi komplikovaný, nezanedbala péči.

„Nemocnice postupovala v léčbě ženy v souladu se všemi předpisy. Je otázkou, zda vybrala vhodné léky. Průběh onemocnění byl ale tak atypický, že nelze spekulovat, jak by její léčba probíhala při užití jiných,“ řekl  primář Janků.

Dodal, že však nelze spekulovat, zda by po aplikaci jiných léků žena i plod akutní stav přežily. Poté bylo jednání odročeno, rozsudek by mohl padnout v pátek, do kdy mají obě strany sporu předložit závěrečné návrhy.

Případem se již dříve zabývala policie, která v říjnu 2005 obvinila z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti tři lékaře fakultní nemocnice. Lékaři svou vinu odmítali. Případ prošetřovala i znalecká ministerská komise, která postup lékařů označila za správný. Státní zastupitelství trestní stíhání lékařů později zastavilo.