Rozsudek však není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

Případ se odehrál na začátku května v jedné obci na Pardubicku. Obžalovaný Petr Novotný se snažil zasáhnout do sporu své dcery a jejího muže. Manželství se rozpadlo a manžel si chtěl z rodinného domku odvézt věci, o nichž byl jeho tchán přesvědčen, že na ně nemá nárok. Proto přišel do domku ozbrojen pistolí a plynovou pistolí, aby mu zabránil věci odstěhovat.

Když se zeť pokusil z domu vynést krabici s věcmi a obžalovaného odstrčil, udeřil ho Novotný podle obžaloby pistolí do hlavy a způsobil mu otřes mozku a tržnou ránu.

Vzápětí se do potyčky zapojil i otec zraněného muže, společnými silami srazili obžalovaného na podlahu a snažili se mu zbraň sebrat. Ve chvíli, kdy se s ním o pistoli přetahovali, obžalovaný dvakrát vystřelil. Nikoho netrefil, podle státního zástupce však musel vědět, že může protivníky vážně zranit.

Pak se mu podařilo utéci, oba muži ho však pronásledovali až na přilehlý pozemek. Tam se je Novotný snažil zahnat výstřely z plynové pistole a jedním z nich způsobil staršímu z mužů drobnou popáleninu na předloktí. „Obžalovaný tak mohl spáchat zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví," uvedl státní zástupce v obžalobě.

Muži hrozilo až 12 let vězení, nakonec dostal jen tři roky s podmíněným odkladem na pět let. Soud mu rovněž uložil zákaz činnosti (držení střelných zbraní) na deset let a nařídil mu uhradit léčebné výlohy zdravotní pojišťovně ve výši 11 tisíc korun.

Z obžaloby
• 2. května 2013 se do malého prostoru vstupní chodby rodinného domu dostavil poté, co se ozbrojil legálně drženou pistolí ČZ vzor 70, ráže 7,65 mm  a plynovou pistolí Zoraki M906 v úmyslu odvrátit případný útok na svou osobu a zabránit jednání manžela své dcery, který v rámci rozchodu s jeho dcerou z domu odvážel věci…

• Poté, co se R. P. pokusil z domu vynést krabici s věcmi a obžalovaného odstrčil z cesty, udeřil ho obžalovaný hlavní pistole ČZ 70 do hlavy a způsobil mu tím tržně zhmožděnou ránu délky 3 cm v levé čelně-temenní krajině hlavy s otřesem mozku…

• V následující potyčce … vystřelil, aniž zbraň měl plně pod kontrolou, s vědomím, že … může způsobit dalším přítomným osobám těžkou újmu na zdraví, přičemž jen náhodou nikoho nezasáhl…