Tu včera poslal královéhradecký krajský soud na 14 let za mříže za to, že v loňském dubnu v Pardubicích zavraždila svého čerstvě narozeného chlapečka.
Podle spisu žena porodila dítě v červnu 2010 do záchodové mísy v domě svého tehdejšího přítele a nechala ho bez základní poporodní pomoci zemřít.
Poté bezvládné tělíčko uschovala do postele. Za několik dní ho pak spálila v krbu.

Kubátová, která se z předchozích jednání omluvila kvůli svému psychickému stavu, od začátku řízení odkazovala jen na svoji výpověď na policii. Z ní vyplynulo, že těhotenství před svým tehdejším druhem tajila.

Na utajený porod by se asi vůbec nepřišlo, kdyby Kubátová své „skrývané“ těhotenství nevyužívala k drobným krádežím. „Pod záminkou, že je těhotná a potřebovala by na toaletu, navštěvovala zázemí obchodů a kradla například odložené peněženky,“ vypověděla u soudu policejní vyšetřovatelka.

Právě ona pak přišla na nesrovnalosti s porodem. Po krátkém výslechu se nakonec Kubátová ke svému hrůznému činu přiznala a policisty přivedla na místo, kde dítě v kompostu zakopala.

Nechtěla přijít o dobré bydlo

U výslechu žena uvedla, že se obávala, že se dítě narodilo mrtvé a nevěděla si s ním rady. „To ale vyloučili přivolaní soudní znalci. Podle soudu jsou její kroky zcela jiné,“ uvedl předseda hradeckého senátu Jiří Vacek s tím, že se Kubátová spíše obávala o svůj další život. „U svého přítele, s kterým dítě nečekala, měla poklidný život. Ten by se jistě změnil narozením dítěte. Neumím si představit, že by se staral o cizí dítě,“ dodal Vacek, který při svém rozhodnutí přihlédl k tomu, že je žena psychicky nemocná. Navíc má Kubátová nařízené psychiatrické léčení. Rozsudek není pravomocný, Kubátová se na místě proti verdiktu odvolala.