Věděl, kolik
je chlapci let

Václavík byl známý chlapcovy rodiny. Hocha, kterému bylo v té době kolem sedmi let,  podle obžaloby od července 2011 do listopadu 2012 ve svém bytě nejméně ve dvanácti případech zneužil a znásilnil.

Vedle toho policie zjistila, že muž ve svém počítači a na nosičích přechovával desítky fotografií a videí zobrazujících  nahé nezletilé hochy při různých sexuálních praktikách.

Podle státního zástupce Milana Vacka obžalovaný dobře věděl, kolik je chlapci let. „Zneužil toho, že  hoch pro svůj nízký věk nebyl schopen pochopit smysl tohoto jednání a nebyl si vědom jeho škodlivosti a protiprávnosti, a tudíž se jeho jednání neměl důvod účinně bránit," uvedl žalobce.

Podle něj Václavík chlapce pro vlastní sexuální vzrušení svlékal, hladil a osahával na intimních místech.

Milan Vacek upozornil, že zákon tyto praktiky označuje za znásilnění, a žádal soud, aby obžalovanému udělil  nepodmíněný trest. Zmocněnkyně poškozeného chlapce včera řekla, že hoch zatím neutrpěl psychickou újmu, ale podle znalců by se u něj mohla projevit v budoucnosti. Navrhla soudu, aby Václavíkovi uložil povinnost zaplatit chlapci 200 tisíc korun.

Mrzí mě, 
co jsem udělal

Václavík, který podle znalců trpí homosexuální pedofilií,  se k činu přiznal. „Mrzí mě, co jsem udělal," uvedl včera ve své závěrečné řeči. Dodal, že se už devět měsíců ambulantně léčí, takže dobře ví, jak závažný čin spáchal.

Jeho obhájce řekl, že se Václavík na chlapci nedopustil násilí, protože vše se stalo, když si spolu hráli. Podle něj se obžalovaný nedopustil znásilnění, ale pouze pohlavního zneužívání. Požádal proto soud, aby muži udělil jen podmíněný trest.

Soud se však ztotožnil s návrhem státního zástupce a Václavíka odsoudil k nepodmíněnému tříletému pobytu ve věznici s ostrahou.

Obžalovaný se také musí podrobit  ústavnímu ochrannému sexuologickému léčení. Senát částečně vyhověl také návrhu chlapcovy zmocněnkyně a přiznal poškozenému sto tisíc korun.

Václavík verdikt přijal a vzdal se práva na odvolání. Státní zástupce si ponechal lhůtu.