Přesto ani s tímto verdiktem se muž nesmířil a hned po vynesení rozsudku prohlásil, že se odvolá. Cítí se nevinný, syn si podle něj vymýšlel, má bujnou fantazii a mohl být i zmanipulovaný.

Podle obžaloby muž ve dvou případech v letech 2008 až 2010 přiměl svého syna, kterého hlídal, k různým sexuálním praktikám, například jej nutil líbat jeho nahý penis.

Nový proces se u hradeckého krajského soudu konal poté, co mu loňský verdikt vrátil vrchní soud k novému projednání kvůli rozporům v původních posudcích na syna. Hradecký soud tak nechal zpracovat už třetí, tentokrát ústavní znalecký posudek v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích. A ten se přiklonil na stranu posudku, podle nějž si syn při líčení svých her s otcem nevymýšlel. Už však neprokázal, že by syn při znásilnění utrpěl újmu na zdraví, proto byl Erbenovi trest snížen.

„S ohledem na pochybnosti o způsobení těžké újmy na zdraví jsme změnili právní kvalifikaci a snížili původní trest,“ řekl při zdůvodnění rozsudku předseda senátu hradeckého soudu Jiří Vacek. Vedle toho se bude muset Erben podrobit sexuologické léčbě.

Obžalovaný vinu opakovaně odmítá. „Absolutně nesouhlasím s prací policie a státního zastupitelství. Mám právo na řádný proces a chci revizní posudek,“ řekl obžalovaný. Také jeho obhájce upozornil na rozpory ve znaleckých posudcích a uvedl, že obžaloba vychází z pouhých spekulací, a pro svého klienta požadoval zproštění obžaloby.

Výňatek z obžaloby proti Erbenovi
• … (Chlapce) přiměl k tomu, aby se před ním jako on obnažil vysvlečením kalhot a spodního prádla a následně se po přetažení předkožky svého penisu svým penisem, který si držel rukou, tloukl s penisem obžalovaného, který měl tento rovněž v ruce, a to tak, jako by se v případě jejich penisů jednalo o šermující meče, a poté si penisy o sebe navzájem i třeli kolem dokola, a to v obou případech tak intenzivně, že to poškozeného na jeho penisu bolelo a způsobilo mu to zarudnutí jeho penisu, a dále musel obžalovanému líbat jeho nahý penis a nahé hýždě, jeho penis rukama tahat a do jeho penisu narážet rukama nebo nohama, což dělal obžalovaný i jemu, a rovněž se s ním navzájem třel i obnaženými hýžděmi…
• …(činil tak) v době, kdy ho měl svěřeného jeho matkou ke hlídání, zneužívaje svého vlivu a jeho důvěry, kterou v něho měl, jakož i jeho velmi nízkého věku a absence znalostí sexuální problematiky… zneužil tak jeho bezbrannosti

(kim, red)