Rozsudek byl rozdělen na dvě části, oba s pětiletým verdiktem. V prvním případě jde o znásilnění a pohlavní zneužívání, ve druhém o další znásilnění. Až tedy muži skončí první trest, okamžitě začne běžet druhý.

Verdikt však zatím není pravomocný, protože se dá očekávat, že se Oldřich H. odvolá. Celý proces totiž tvrdí, že je nevinný, že dvanáctiletou dívku, dceru své někdejší přítelkyně, neznásilňoval.

„Udělal jsem chybu, ale spala se mnou dobrovolně," opakoval zatvrzele.

Problém začal v létě roku 2012, kdy se Oldřich H. přistěhoval do domu své družky. Žena v něm žila  se třemi dětmi, jedním z nich byla její dvanáctiletá dcera.

Už na podzim 2012 ji muž poprvé znásilnil. „Sváděla mě, měla sexuální zkušenosti třicetileté ženy. „Svěřovala se mi s kým spala, prý i s bratry," upozorňoval.

Ona nabídla naprosto opačnou verzi. Poprvé ji prý donutil k sexu při návštěvě u známých, vyhrožoval jí, že řekne matce, že se ho pokoušela svádět. „Když jsem nechtěla, tak mi dal facku. Nemohla jsem se bránit a potom jsem byla celá od krve."

I ona sama však připustila, že s ním postupem času začala mít spát dobrovolně. „Pořád mi opakoval, že mě miluje," poznamenala. Podlehla na jaře 2013 a „vztah" trval přibližně tři čtvrtě roku. Změn v chování muže i dívky si všimla i její matka. Ta zjistila, že se proti ní dcera vymezuje.

Na problém se přišlo po jedné z hádek Oldřicha H. a matky, když už spolu nechodili. Přesto měl muž dívku ještě poté znásilnit (přesně v lednu 2014), kvůli čemuž byl vynesen druhý rozsudek.