Žena pak vybrala a předala mu deset milionů korun, které Petráš údajně použil pro vlastní potřebu. Dalších 20 milionů poukázal na účet slovenské firmy FKH Elektronic. Společnost však později skončila v konkurzu a peníze mu nevrátila.

Petráš pak soudu tvrdil, že peníze jsou v úschově nebo že je půjčil slovenské firmě, aby je tak zhodnotil.
Státní zástupkyně včera uvedla, že existuje i verze, podle níž obžalovaný uvedenými 20 miliony korun zaplatil FKH Electronic faktury za zboží, které u ní nakoupil.

Petrášův obhájce včera prohlásil, že jednání popsané v obžalobě není trestným činem, a žádal, aby byl Petráš zproštěn obžaloby. Podle něj nebyly v době, kdy se událost odehrála, předpisy pro práci konkurzních správců dostatečně právně upraveny a takový převod peněz z konkurzní podstaty, jaký obžalovaný provedl, byl tehdy „běžnou praxí". Jeho cílem prý bylo peníze zhodnotit.

Petráš včera prohlásil, že se necítí být trestně odpovědný. „Uvědomuji si, že jsem se dopustil manažerského pochybení a že bych měl škodu uhradit, neuvědomuji si však, že bych se dopustil protiprávního jednání," řekl soudcům.

Senát však dal zapravdu obžalobě a uznal Petráše vinným ze zpronevěry. Podle něj obžalovaný peníze mohl převést na svůj účet, převod na účet manželky však byl neoprávněný. K tomu, aby peníze investoval a zhodnocoval, potřeboval souhlas věřitelského výboru a soudu, který si ale nevyžádal. „S penězi nakládal jako s vlastním majetkem," podotkl předseda senátu. Upozornil také, že když se FKH Electronic dostala do konkurzu, Petráš se nepřihlásil jako věřitel.

Soud obžalovanému udělil i desetiletý zákaz činnosti konkurzního a insolvenčního správce. Škodu by měl Petráš uhradit na základě platebního rozkazu vydaného již dříve pražským krajským soudem.
Rozsudek nenabyl právní moci, protože Petráš se proti němu na místě odvolal.