Podle pravomocného rozsudku muž v roce 2004 v Olešnici na Rychnovsku dovezl svého mladistvého syna a pět dalších dětí na místo činu autem a čekal na ně, zatímco děti seniorku kopaly, bily paličkou na maso do hlavy a bodaly nůžkami do hrudníku a krku. Z jejího domku si odnesly asi dva tisíce korun a daly je  Giňovi.

Soud při projednávání žádosti o obnovu řízení vyslechl před dvěma týdny mimo jiné svědka, který vypověděl, že na ošetřovně ve valdické věznici vyslechl rozhovor dvou vězňů o tomto případu. Jeden z nich údajně uvedl, že za skutek odsoudili někoho jiného, a vychloubal se, že chlapce, kteří seniorku zabili, přivezl na místo on. Bývalý vězeň byl včera předvolán před soud,   výpověď svědka však odmítl.

Ani soud tvrzení o údajném rozhovoru na ošetřovně neuvěřil. „Chtěl se jen zavděčit Giňovi," řekla o svědkovi předsedkyně senátu.

U soudu vypovídali i další lidé, podle soudců se však neobjevilo žádné zásadní svědectví,  které by mohlo vést 
k obnovení řízení.

Giňův obhájce byl jiného názoru a žádal, aby obnova řízení byla povolena. „Jsou dány důvodné pochybnosti, že (Giňa) byl na místě, kde oběť zemřela," uvedl advokát. Také odsouzený trval na tom, že nic nespáchal. „Já chci jen, aby pravda vyšla najevo," řekl včera muž.

Giňa rozsudek v minulosti opakovaně napadal řádnými i mimořádnými opravnými prostředky – odvoláními, dovoláními i ústavními stížnostmi. Podle soudců však byla jeho vina nezvratně dokázána už u hlavního líčení. „Rozhodnutí krajského soudu bylo opakovaně potvrzeno Vrchním soudem i Nejvyšším soudem," připomněla včera předsedkyně senátu.