Zadržení, kteří drogy užívají také, podle ní pervitin  prodávali „stálé klientele" na Královéhradecku. Deset z nich už bylo obviněno z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, na dva muže ve věku 37 a 38 let, kteří prý vše organizovali, soud v pátek uvalil vazbu.

Na stopu skupiny přivedli policii celníci, kteří letos na jaře kontrolovali auto jedoucí z Polska a nalezli v něm velké množství léků. „Od tohoto momentu se policisté na podezřelou skupinu zaměřili. Zjistili, že podezřelí minimálně od podzimu roku 2009 nakupovali a dováželi z Polska léky, které obsahují pseudoefedrin,  a vyráběli z nich pervitin," informovala mluvčí.

Policie zjistila, že členové skupiny nakupovali léky pravidelně jednou týdně ve stejný den a stejné lékárně v Klodzku. Podle Ivy Kormošové vždy zakoupili 120 balení, což je 1200 tablet v hodnotě okolo 20 tisíc korun. Zboží převáželi nejčastěji přes hraniční přechod Olešnice a Otovice, někdy také přes Náchod.

Skupina pak z léků vyráběla pervitin v pronajatém bytě panelového domu na sídlišti v Hradci Králové. „Při domovní prohlídce bytu policisté zajistili varnu, která byla na velmi vysoké technické úrovni, 800 tablet, 20 gramů pseudoefedrinu a různé chemikálie," sdělila mluvčí. V bytě byly i injekční stříkačky a věci  k ošetření, například dezinfekce a lékařský materiál.