O tom, že může šířit nebezpečnou chorobu, mladá žena věděla už od listopadu 2012. Lékaři ji také poučili o bezpečném sexuálním chování. Kapurová si tím však hlavu příliš nelámala a do července loňského roku měla podle obžaloby nechráněný sexuální styk s 37 muži.

Bylí to její partneři, známí, ale i později i klienti, protože pod přezdívkou Niky69 začala nabízet na webových portálech sexuální služby za úplatu. S muži se scházela například v lesíku u královéhradeckých Svinar. Někdy si za to nechala platit drogami.

Obžalovaná u soudu odmítla, že by se chovala lehkomyslně. Nejdříve tvrdila, že bez ochrany byla jen při orálním styku, protože slyšela, že tam není riziko přenosu tak velké.

Pak ale připustila, že ochranu měla jen v některých případech. „Ochranu u klientů jsem měla, s kamarády už to tak nebylo,“ přiznala u soudu, ale hájila se tím, že nikde neměla oděrky ani rány.

Ani u klientů to ovšem nebylo stoprocentní. Ukázalo se, že někteří z nich chráněný sex odmítali. O tom, že Niky 69 je HIV pozitivní, však neměli ani tušení, protože dívka jim to neřekla.

Policie začala případ vyšetřovat loni v červenci a vyzvala muže, kteří měli styk s Kapurovou, aby se přihlásili. Všichni měli štěstí - podle lékařských vyšetření se od dívky nikdo nenakazil. Žena také u soudu přiznala, že sama léčbu zanedbávala.

Obžalované hrozilo pět až 12 let vězení, soud jí udělil sedmiletý trest, který by si měla odpykat ve věznici s dozorem. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Kapurová má dva syny ve věku 11 a čtyři roky, které by si nyní měla vzít do péče její kamarádka.