Mela, která vznikla ve druhé polovině zápasu v kotli hostí, měla s fotbalem a slušným chováním pramálo co do činění. Rozvášněné příznivce Hradce Králové museli tvrdým zákrokem ukáznit policejní těžkooděnci.

Během první poloviny bylo vše v pořádku, nepočítáme-li zákrok proti skupině, která se z nádraží vydala pěšky na stadion, v Hlaváčově ulici. Kromě házení pyrotechniky začali někteří hradečtí příznivci strkat do kolemjdoucích a policejní těžkooděnci v ten den zasahovali poprvé. Vše se ale obešlo jen s důkladnou kontrolou - všichni museli ukázat občanské průkazy.

První střet

A pak druhá polovina hry. Po půli odehrané druhé části začala v sektoru hostí mela. Někdo se v davu pustil do pořadatelské služby, do potyčky zasáhli kriminalisté v civilu, kterým na pomoc přišli policejní těžkooděnci. Krátká potyčka skončila vyvedením asi tří osob ze sektoru a policisté se za neustálého ostřelování kameny, plastovými lahvemi a kelímky s pivem stáhli pryč. Jenže neměl být ještě všemu konec.

Zásah podruhé

„Fanoušci v sektoru hostí byli opakovaně policisty vyzváni k ukáznění a dodržování zákonů. Část z nich si po prvním konfliktu s policisty zahalila obličeje, což zákon na takové akci zapovídá. Policisté je opakovaně vyzvali k nápravě s tím, že v opačném případě pořádková jednotka zasáhne," uvedl mluvčí pardubické policie Petr Voldán.

Fanoušci Hradce v té chvíli už neudrželi nervy na uzdě a začali řádit ještě víc. Jako první to odnesly přenosné záchody. Vzápětí se na valech pardubického stadionu rozhořel oheň, když Hradečtí zapálili svoje choreo.

Dašičtí dobrovolní hasiči, kteří při utkání zajišťovali požární dozor, museli do agresivního davu a nepomohl jim ani doprovod pořadatelské služby. Jakmile se pokusili hasit, byl jeden z nich sražen na zem.

A policejní těžkooděnci vzápětí v hradeckém sektoru zasahovali podruhé. Tentokrát se zdrželi už podstatně déle.

„Zajištěno bylo jedenáct osob. Tito lidé se již kromě zmíněného zahalování tváří v místě konání sportovního utkání dopouštěli výtržností a neuposlechli výzev policistů. Proto opět v sektoru zakročila pořádková jednotka," dodal Petr Voldán.

Kromě policistů měli práci také záchranáři. Ve skrumáži došlo ke zranění dvou příznivců Hradce Králové. Šlo o podvrtnutý kotník a podezření na zlomeninu klíční kosti u mladé ženy.