Pět až 12 let odnětí svobody hrozí 55leté ženě, která byla kriminalisty ve čtvrtek obviněna z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. „Žena ve středu 8. 11. v podvečerních hodinách v jednom bytě panelového domu v Hradci Králové po předchozím slovním konfliktu sekáčkem na maso napadla o 4 roky mladšího partnera a v útoku přestala až po příjezdu zasahujících policistů,“ sdělila k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Muži způsobila několik sečně řezných ran, s kterými musel být převezen do nemocnice na ošetření. Policisté ženu na místě zadrželi a podrobili dechové zkoušce s výsledkem 0,6 promile alkoholu. Muž nadýchal o jednu desetinu více.

Kvůli bezpečnostním zámkům bylo obtížné dveře otevřít. Hasiči se do bytu v 8. patře panelového domu proto dostali pomocí plošiny.
Seniorka čekala na pomoc několik dní. Ležela dehydratovaná ve svém obýváku

Policisté zjistili, že obviněná žena byla v minulosti již jednou odsouzena za těžké ublížení na zdraví a jednou za pokus vraždy, za který dostala 7letý trest. V červnu 2021 byla propuštěna z vězení.

„Z důvodné obavy, že by žena mohla v trestné činnosti pokračovat, že uprchne či se bude skrývat, podali policisté podnět na vzetí do vazby. Soudce důvody akceptoval a ženu do vazby poslal,“ doplnila Iva Kormošová.

Mohlo by vás zajímat: Tady se topí žena! volal muž strážníkům. Pak se vrhl do studené Borovinky

Zdroj: MPHK