Řidič osobního vozidla jel podle svědků po dálnici D11 až dvousetkilometrovou rychlostí. Policisté z dálničního oddělení Pravy ho vyzvali k zastavení a pak ho začali pronásledovat.

„Operační důstojník přizval ke spolupráci všechny nymburské hlídky a zároveň na místo vyslal vrtulník letecké služby k monitoringu pohybu vozidla,“ sdělila policejní mluvčí Jana Potočná. Krátce před devátou hodinou večerní sjel pronásledovaný řidič s vozidlem do pole s vojtěškou, kde vozidlo odstavil a dal se na útěk. „Prostřednictvím vrtulníku byl podezřelý muž spatřen a označen světelným kuželem,“ uvedla mluvčí.

Pilot vrtulníku si navíc povšiml, že těsně před zadržením muž něco odhodil. Proto místo označil souřadnicemi a předal je hlídkám. V pátek policisté místo prohledali a našli sáček s bílou krystalickou látkou, která bude podrobena expertíze.

Test u devětatřicetiletého muže prokázal přítomnost amfetaminu/metamfetaminu a navíc se zjistilo, že podezřelý nemá řidičské oprávnění a že je po něm vyhlášeno celostátní pátrání, protože nenastoupil do výkonu trestu. Policisté ho proto eskortovali do vazební věznice Praha.