Na místo přivolaná hlídka objevila muže ještě s nářadím v ruce. Automat  nakonec skončil s nalomeným zámkem a poškozeným plastovým krytem. Po zadržení byl pachatel předán k dořešení státní policii.

Jeden kopal do aut, druhý řídil pod vlivem

Hradec Králové - O druhé adventní neděli dopoledne přijal operační důstojník městské policie stížnost na podnapilého muže v centru města. Ten se měl provinit kopáním do reklamního poutače a zaparkovaných vozidel. Hlídka muže dostihla na nedaleké autobusové zastávce. Osmatřicetiletý muž byl zjevně opilý, se strážníky obtížně komunikoval. Dechové zkoušce se podrobit odmítl, požadoval krevní odběry. Během převozu na záchytnou stanici se stupňovala mužova agresivita, strážníci ho drželi pod kontrolou, na záchytce však bylo nutné aplikovat uklidňující injekci. Z důvodu způsobení škody na poutači i zaparkovaném vozidle bude případ řešit státní policie.

Přistižený řidič pod vlivem návykové látky.Pozornost městské policie v neděli ve večerních  hodinách přilákal Mercedes pohybující se v protisměru po Eliščině nábřeží. Strážníci muži okamžitě dali pokyn k zastavení. Jednatřicetiletý řidič z Loun se od počátku se choval nervózně a nápadné byly i zúžené zorničky.

Dechová zkouška neprokázala alkohol, muž se však následně přiznal, že před jízdou kouřil „trávu". Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní. Událost přešla do rukou státní policie.

Elektrický zkrat způsobil škodu 200 tisíc

Hradecko - Po deváté hodině večerní byli v sobotu 5. prosince přivolání hasiči do obce Pšánky na Hradecku k požáru v bývalém mlýně. Na místo dorazili jak profesionální hasiči z Nového Bydžova a Hořic, tak dobrovolní hasiči z Nechanic a Mžan.

Hořet začalo v přízemí obytného domu, kde došlo z důvodu technické závady na elektroinstalaci ke vznícení televizoru a k poškození celé místnosti. Přítomní hasiči dostali požár velmi rychle pod kontrolu a zabránili tak rozšíření ohně do dalších prostorů. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.