Lokay zazvonil v pět ráno na zvonek domu, v němž bydlela osamělá žena. Když otevřela, rozrazil dveře, čímž ji srazil na zem a způsobil jí zhmoždění mozku i zranění v obličeji.

Využili dotaci, jenže garáž stála
Podle obžaloby využili dotaci od Státního zemědělského intervenčního soudu na jinou stavbu, než se zavázali. Proto se opět postaví Jiří Zima, exstarosta Újezdu u Přelouče, a Václav Luňák, zástupce stavební firmy, před krajský soud v Hradci.
Pokračuje totiž líčení v případu,
v němž jsou viněni z dotačního podvodu. Získali totiž peníze na hasičskou garáž, jenže ta už 
v obci stála, a oni je měli využít například na výstavbu inženýrských sítí, na kterou však dotace nebyla schválena.
„Věděl jsem, že bruslíme na tenkém ledě, ale šel jsem do toho kvůli obci," řekl Zima. „Od té doby, co případ vyšetřuje policie, je můj život špatný," dodal.

„Poté otřesenou a bezvládnou poškozenou odvlekl do obývacího pokoje, kde ji nutil, aby mu prozradila, kam ukryla peníze a když mu to neřekla, prohledal dům a poté, co žádné peníze nenašel, odešel 
z domu a zanechal zraněnou na podlaze obývacího pokoje," píše se v obžalobě.

Žena pak na následky zranění a podchlazení zemřela 
v nemocnici, kam byla o pět hodin později převezena.

V Lokayově případě se však ukázalo, že to nebyl jediný případ loupeže. Policisté zjistili, že v podobném případu figuroval už před šesti lety.

I kvůli němu bude nyní souzen – a to s komplicem Štěpánem Brodským.

Poslední den roku 2008 vnikli do domu a donutili ženu, jež v něm bydlela, aby jim prozradila, kde má peníze. Odnesli si necelých 30 tisíc. „Poškozenou nechali spoutanou ležet v domě, vypnuli elektrický proud, uzamkli vchodové dveře a dům opustili," stojí v obžalobě.