Protože se marně pokoušeli na majitelku bytu dozvonit či doklepat, požádali o pomoc operačního důstojníka městské policie. Ten na místo okamžitě vyslal hlídku. Na chodbě domu byl cítit kouř a štiplavý zápach spáleniny.

Čekalo zde i několik sousedů. Ani na opětovné zvonění nikdo nereagoval. Nebylo tak jisté, zda se uvnitř vůbec někdo nachází. Strážníci se přítomných lidí zeptali, zda nemají společný balkon, přes který by bylo možné přelézt k bytu. Jeden ze sousedů to hlídce umožnil. Přes zavřené okno spatřili strážníci postavu ležící na zemi a psa, který pobíhal kolem. Celý byt byl zakouřený. Pod tlakem se balkonové dveře uvolnily a strážník mohl vstoupit dovnitř. Zjistil, že žena dýchá.

Silně s ní zatřásl a ona se probrala, byla však zmatená a dezorientovaná. Hlídka otevřela všechna okna a posadila ji do křesla. Umožnila pak vstoupit hasičům a záchranné službě. Jeden ze strážníků zjistil, že v troubě se spálilo jídlo. Poté, co se čtyřicetiletá žena trochu vzpamatovala, přiznala, že večer pila alkohol a pak zřejmě usnula. Dechová zkouška jí prokázala 3,42 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že se nadýchala kouře, rozhodli zdravotníci o jejím převozu do nemocnice. To však opilá žena odmítala, proto hlídka musela použít zákonnou výzvu. Pes byl, do doby, než se o něj bude schopna postarat, umístěn v útulku.