Strážníci v peněžence mimo peněz nalezli i platební kartu a pokladní doklad s adresou bydliště. Hotovost patřila ženě bydlící mimo Hradec Králové. Požádali proto místní obecní úřad o pomoc při zjištění kontaktu. Jednatřicetiletá žena pak sama zavolala hradeckou městskou policii a potvrdila ztrátu peněz. S velkou radostí si ještě téhož dne pro ztracený finanční obnos přijela.

Muž se obnažoval před malými školačkami

Hradec Králové - Před dvěma malými školačkami se včera v odpoledních hodinách obnažoval mladý muž. Vylekané dívky utíkaly na trénink a svěřily se vedoucímu oddílu. Ten okamžitě informoval operačního důstojníka městské policie. Na místo byla vyslána výjezdová skupina. Díky získanému popisu se strážníkům podařilo pětatřicetiletého muže, odpovídajícího popisu, zadržet v nedaleké lokalitě. K dalšímu šetření byl předán Policii ČR.

„Ach jo," povzdechl si chycený papoušek

Odchycený papoušek Žako.Hradec Králové - Papoušek Žako poskakoval po hrobech kuklenského hřbitova a ničil květinovou výzdobu. Byl tak zvědavý, že ženám, které zde upravovaly své hroby, nakukoval do odložených tašek. Přivolaný odchytář městské policie dovádějícího mluvícího opeřence odchytil a umístil do klece. Papoušek na to zareagoval slovy: „Ach jo". Do dočasné péče byl umístěn u chovatele z řad městské policie. Zde si počká na svého majitele.

Eva Kněžourová