Další úspěch slavili podvodníci na Hradecku, tentokrát u další oběti z Hradecka. Z ženy se falešnému bankéři podařilo vymámit skoro 800 tisíc korun.

"Od včerejšího dne řešíme další podezření z podvodu týkajícího se údajného napadeného účtu. Žena ve věku 65 let uvěřila neznámému volajícímu, který se vydával za bankovního úředníka a tvrdil jí, že má napadený účet. Smyšlenou legendu ji potvrdil další neznámý volající vydávající se za pracovníka kriminálního oddělení banky, který ji přesvědčil, aby ze svého účtu vybrala peníze a vložila je bitcoinmatu. Dle instrukcí volajícího žena vložila po dvacetitisícových částkách do bitcoinmatu téměř 800 tisíc korun," popsala případ policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ilustrační foto. Muže z Hradecka falešný makléř připravil o více než 900 tisíc korun.
Slíbil mu výhodnou investici. Podvodník muže z Hradecka připravil o statisíce

Policisté ho začali šetřit jako přečin podvodu, za což pachateli hrozí trest na 1 rok až 5 let vězení.

"Opětně apelujeme na občany: nevěřte neznámým volajícím. Vždy si ověřte, s kým hovoříte. Banka vás nebude nikdy nutit vybírat finance, abyste je vložili někam jinam. Bitcoinmat slouží k nákupu kryptoměny, ne k úschově peněz. Pokud vložíte své úspory do bitcoinmatu, nikdy své peníze neuvidíte. Buďte vždy obezřetní. Pokud si nejste jisti, kontaktujete svou rodinu, své známé, nebo se obraťte na svého bankéře, či na Policii ČR," dodává Kormošová.