Dalším z nich je vracející se kauza takzvaných navrtávačů. Čtveřice Poláků podle obžaloby vykrádala po Česku rodinné domy a způsobila škodu 12 milionů korun. Další díly procesu s nimi jsou naplánovány na čtvrtek a pátek.

Staronovou kauzu je také pojistný podvod, jenž se týká čachry s auty.

Případ likvidátora pojišťovny Jaromíra Hlaváčka (i ten je souzen) navedl policisty na jednání majitele spediční firmy z Hořic Pavla Kotrbáčka.  „Neoprávněně nárokoval vyplacení finančních částek jako pojistných plnění, které po jejich vyplacení bezprostředně v hotovosti vybral a užil pro svoji potřebu, ač mu bylo známo, že k uvedeným fiktivním pojistným událostem – nehodám nedošlo a že nedošlo ani ke smyšlenému nahlášenému rozsahu poškození vozidel," píše se v obžalobě. „Vinu odmítám," reagoval Kotrbáček.

Vedle těchto pokračujících případů má krajský soud na programu také například pokus o vraždu.

A pachatelem je žena. 
V pondělí začne hlavní líčení 
s Miroslavou Šetkovou, která měla v polovině června tohoto roku pobodat muže – zasadila mu celkem dvanáct ran.

„Po slovním konfliktu, pod vlivem alkoholu, s nepřímým úmyslem usmrtit fyzicky kuchyňským nožem délky čepele 21 cm, napadla poškozeného, a to tím způsobem, že mu zasadila nejméně 12 ran nožem do různých částí těla," stojí v obžalobě. „V důsledku způsobených poranění byl bezprostředně ohrožen na životě z důvodu poškození obou plic, když smrt poškozeného byla odvrácena provedením chirurgického zákroku – drenáží obou pohrudničních dutin na chirurgickém oddělení fakultní nemocnice," je vysvětleno proč je žena viněna 
z pokusu o vraždu.

Dalšími obžalovaným tohoto týdne je rovněž starosta, který je obviněn ze zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie.

„Nevyužíval majetek obce 
v souladu s jejími zájmy," tak zní vysvětlení.

Navrtávači se vracejí, hrozí jim až deset let
Velký proces, v němž jde o vykradení stovek domů, se opět vrací ke královéhradeckému krajskému soudu.
Čtyři Poláci jsou obviněni, jeden z nich je souzen na svobodě, a seriál nazvaný hlavní líčení pokračuje v tomto týdnu.
Kvarteto s policií nespolupracuje, a také proto hrozí jeho členům až desetiletý trest. Čtveřice Poláků vykrádala v Královéhradeckém kraji, ale také na Plzeňsku, rodinné domy, způsobila škodu více než 12 milionů korun.
Proč navrtávači? Poláci se dostávali do domů tím, že nevrtávali okna či dveře. „Máme stopy nalezené na místě, tedy otisky kleští a stopy po vrtácích, což byla specifická metoda krádeží," vysvětlil státní zástupce František Jedlička.