Krev pocházela ze zraněného prstu

Pekár si mimo jiné stěžoval, že je v obžalobě uvedena jiná doba ženiny vraždy, než kterou určili znalci. „V době vraždy jsem byl ve Vysokém Mýtě. Podle lokalizace mého mobilního telefonu by se to mělo zjistit," řekl obžalovaný. Pak dodal, že se mu onoho dne telefon  na nějakou dobu vybil.

Vadí mu také že vyšetřovatelé uvedli, že na místě, kde byla žena nalezena, zajistili stopy, které vedly k jeho zadržení. „Ale už přede mnou byli zadrženi jiní dva podezřelí lidé," řekl obžalovaný.

Podle něj navíc jeden muž ve Vysokém Mýtě vypravoval, že žena byla pobodaná, ale mluvil o tom v době, kdy její tělo ještě nebylo nalezeno.

Pekár připustil, že krev, kterou policie nalezla na jeho botě, skutečně patřila zavražděné ženě. Vysvětlil to však tím, že si poranila prst a on ji  ošetřil.  Podle něj by se to dalo dokázat, protože jí předtím ránu dezinfikoval, takže krev musel být smíchána s ajatinem.

Obžalovaný muž včera také řekl, že ho policisté u výslechu čtyři hodiny bili a že na ně proto podal trestní oznámení Generálni inspekci bezpečnostních sborů. „Vyšetřovatelka GIBS mi řekla, že věří všemu, co jsem jí řekl," sdělil  soudcům.

Po svém se vypořádal i se stopami, které byly nalezeny  u obce Sklené na Žďársku, kam bylo pohozeno ženino mrtvé tělo, a které by ho mohly pomoci usvědčit z vraždy. „Souhlasím, že problémem jsou mé pachové stopy, ale věřím, že i pro to se najde vysvětlení," prohlásil optimisticky.

Ve vězení strávil 
už dvacet let

S ženou, z jejíž brutální vraždy je obžalován, se prý seznámil v herně, kde pracovala jako barmanka. Navázali spolu intimní vztah a žena se mu svěřila, že pro ni kradou dva lidé a ona pak kradené věci prodává. Obžalovaný uvedl, že se později stala jeho komplicem a kradli společně.

Pekár byl dosud třináctkrát soudně trestán, z toho dvakrát pro závažné trestné činy. Ve vězení strávil asi dvacet let. Pokud mu soud prokáže vinu i v tomto případě, hrozí mu patnáct až dvacet let vězení, případně až doživotní trest.

Hlavní líčení dnes  pokračuje, tento týden však bude zřejmě odročeno, protože se k výpovědi nemůže  dostavit  soudní znalkyně, která by se měla vyjádřit k tomu, zda Pekár trpí poruchou sexuální preference v podobě sadismu.