Muž za volantem viditelně neovládal své vozidlo, ohrožoval sebe i bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu. Strážníci ho zastavili a vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla. Šestadvacetiletý muž z Košic byl nervózní, roztržitý, třásly se mu ruce a měl rozšířené zorničky. Nakonec přiznal, že před jízdou užil pervitin. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na přítomnost návykových látek potvrdil amfetamin.

Opilou ženu zklidnila až záchytka

Řešení opilé ženy na hradeckém Riegrově náměstí.Hradec Králové - S alkoholem to přehnala šestatřicetiletá žena z Trutnova, která ležela na zemi nedaleko autobusové zastávky na Riegrově náměstí. Strážníkům nadýchala 3,16 promile alkoholu. Strážníci ji posadili na lavičku, žena ale byla vulgární a odmítala prokázat svoji totožnost. Neovládala své chování a hrozilo nebezpeční, že si ublíží a opět upadne na chodník nebo na silnici.

„Ani na místě přítomný muž, který se představil, jako její přítel, ji nedokázal zklidnit. Její nadávky směřovali jak ke strážníkům, tak i k němu. Protože opilá žena opakovaně odmítala dobrovolně nastoupit do služebního vozidla, musely být použity hmaty a chvaty. Ve vozidle se snažila rozbít okénko a udeřit vedle ní sedícího strážníka. Když zjistila, že se jí to nepovede, dala se do hlasitého hysterického pláče. V ordinaci se začala válet po zemi a odmítala spolupracovat se zdravotnickým personálem i lékařem. Po chvíli se zklidnila a mohla být uložena na lůžko. Při propuštění ze záchytky byla za své protiprávní jednání řešena pokutou ve výši 5000 korun," potvrdila Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků.

Pes svého kamaráda neopustil

Dvojice psích kamarádů.Hradec Králové - Přátelství, které by mohl leckterý člověk závidět, ukázal obyčejný pes. Když jiný pes spadl do studny, jeho čtyřnohý kamarád  ho neopustil, štěkal a pobíhal tak dlouho okolo, až upoutal pozornost procházejícího muže. Tomu se podařilo ze studny zvíře vytáhnout a zavolat městskou policii. Psi skončili v útulku.

Myslel, že ho okradli. Ale realita byla jiná

Hradec Králové - Rušnou noc měl o víkendu šestadvacetiletý muž, který popíjel s kamarády alkoholické nápoje a při cestě domů se svým jízdním kolem jej měla v prostoru podjezdu napadnout neznámá osoba a odcizit mu nějaké věci. Víc si podle své výpovědi nepamatoval. „Muž v době oznámení postrádal svoje jízdní kolo, mobilní telefon a klíče. Protože byl zraněný v obličeji, skončil na ošetření v nemocnici. Policisté provedli u poškozeného dechovou zkoušku na alkohol, která potvrdila naměřenou hodnotu 1,36 promile alkoholu v dechu a rovněž test na OPL, který byl pozitivní na Cannabis," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí hradeckých policistů.

Muži zákona následně ohledali okolí, kde se jim podařilo ztracené věci nalézt. Jízdní kolo, mobilní telefon i klíče ležely na místě, kde je nad ránem zanechal jejich majitel, který zde pravděpodobně v daném stavu nezvládl objet půlmetrovou zídku a havaroval. „Policisté případ zadokumentovali. Předmětem šetření však zůstává  nadále otázka, zda se muž nepohyboval v prostoru kolejiště, tedy v místě nepřístupném pro veřejnost. Měl však i tak  obrovské štěstí, neboť případný pád do kolejiště nemusel skončit jen drobnými oděrkami," dodala Burýšková.