„Kriminalisté hned od počátku pracují s verzí, že pětačtyřicetiletý muž zastřelil svoji dvaačtyřicetiletou manželku, a to po jejich předchozí slovní rozepři,“ informovala brněnská policejní mluvčí Soňa Svobodová. Následně muž zastřelil také sám sebe. Oba zemřeli na následky střelného zranění hlavy.

Syn skočil z balkonu


Oznámení o násilné trestné činnosti v bytě v Novém Městě na Moravě dostali policisté od příbuzného zemřelých manželů, podle svědků se mělo jednat o jejich zhruba dvacetiletého syna.

„Kolem půl jedné ráno byl z toho bytu slyšet hluk. Nebyla to ale hádka, spíše zvuky, jako by někdo například manipuloval s nábytkem. Poté jsem zaslechla jejich syna, který byl venku na balkoně a volal policii. Nakonec z balkonu v prvním patře seskočil a čekal na policisty na silnici před domem,“ popsala žena, která bydlí v ulici, kde k neštěstí došlo, ale nepřeje si uvést své jméno.

Následně podle ní na místo dorazili záchranáři a policie, přičemž policisté se v bytovém domě pohybovali až do zhruba sedmé hodiny dopolední. „Kriminalisté zahájili šetření, provedli podrobné ohledání místa činu, zajištění stop i zbraně a byla nařízena soudní pitva obou zesnulých osob. Bylo také zjištěno, že muž střílel z nelegálně držené střelné zbraně,“ popsala Soňa Svobodová.

Bezproblémový pár


Podle svědků, kteří zemřelého muže a ženu znali, působili manželé jako bezproblémový pár. „Vypadalo to, že mají skutečně spořádané manželství, takřka ideální, které jim spíše mohl kdekdo závidět,“ konstatovala žena bydlící již několik let v blízkosti osudného bytu.

Totéž vyplynulo také z šetření policistů. „Z výslechů dalších osob bylo zjištěno, že se jednalo o bezproblémovou rodinu,“ vyjádřila se Soňa Svobodová. Otázkou, proč k tragédii tedy došlo, se budou nyní zabývat kriminalisté.

Manželé žili v domě již mnoho let, podle sousedů snad již od doby, kdy byl bytový dům v Novém Městě na Moravě postaven. Kromě syna měli muž a žena také starší, přibližně třiadvacetiletou dceru, která však v době, kdy k tragické události došlo, byla mimo domov.

JANA ŠEVČÍKOVÁ