Možná geniální nápad pro zloděje několika jízdních kol, které ukradl ze sklepů v domech v Labské kotlině, nedopadl nejlépe. Lup totiž ukryl v cyklodomu u vlakového nádraží. Svých bicyklů si ale všimli jejich majitelé.

Muž poznal svoje kolo a vedle stálo kolo jeho přítelkyně. Obvolal sousedy, kteří ve věži našli další své bicykly a hned zavolali policii. A začalo vyšetřování, které neuniklo pozornosti kolemjdoucích. „Začala se šířit fáma, že se ukradli z věže kola. Pravda je ale opačná. Naopak jsme poskytli policii informace i kamerové záběry. Našel jsem, kdy a kdo tam kola zaparkoval," vysvětlil Rudolf Bernart, který systém provozuje.

Zloděj si ale z kamer i nápisu, že prostor je monitorován, hlavu nedělal. Dokonce se stavěl čelem ke kameře a ukradená kola do věže zaparkoval ten samý člověk v rozmezí tří hodin.

Policisté s technikem se podívali, kde kola zloděj držel. Nechali si je vyvést a štětcem odebrali otisky prstů. Jízdní kola byla nakonec předána zpět jejich majitelům, zloděj spravedlnosti ale stále uniká.

Už jednou si majitel poznal ve věži své kolo. Přijel s doklady, ale nakonec se ukázalo, že stroj je pouze totožný, protože se neshodovala sériová čísla.

„Sám to uznal, chyběl tam košíček na pití. Nedokážeme rozlišit, která kola jsou kradená, ale pokud si někdo pozná svůj bicykl, pomůžeme k nápravě," dodal Bernart.