Využil chvíle, kdy mu muž podával desetikorunu, vytrhl mu peněženku z ruky a dal se na útěk. Kromě finanční hotovosti měl okradený v peněžence i doklady a karty, celkem ho tento „dobrý skutek" vyšel na 2500 korun.

Jenže stejně tak rychle, jak mladík zmizel s peněženkou, dostihla ho spravedlnost. Použil totiž ukradenou platební kartu. Třikrát z ní kupoval alkohol, cigatety a coca-colu na čerpací stanici v Rychnově nad Kněžnou. Čtvrtý nákup již nebyl možný uskutečnit, protože karta byla zablokovaná.

„Kolegové z Rychnova nad Kněžnou evidovali podobné dva případy - jednou se jednalo o vytržení telefonu a podruhé vytržení peněženky z ruky a měli již vytipovaného pachatele, který se jim po dopadení ke krádežím přiznal a přiznal se i ke krádeži v prodejně ve Vamberku, kde odcizil jednu plechovku Redbullu. Poškozeným způsobil celkovou škodu téměř 13 tisíc korun," uvedla tisková mluvčí policistů Iva Kormošová.

Dvaadvacetiletý muž z Rychnovska je obviněn z trestného činu krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku. Jelikož byl v posledních třech letech za takový čin odsouzen, nyní mu hrozí vyšší postih, a to až tři roky vězení.