„O víkendu skončil ve vazbě 39letý muž z Hradce Králové poté, co přestože byl již dvakrát za sebou obviněn z krádeží, pokračoval v trestné činnosti,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Na konci ledna muži policisté prokázali, že na podzim loňského roku vnikl do dvou areálů hradeckých firem a do jednoho stánku s občerstvením. Dohromady odcizil věci za téměř 130 tisíc korun, škoda na poškozených věcech činila přes 10 tisíc korun.

Krádež jízdního kola. Ilustrační foto.
Rok a půl kradl po Hradci kola a mobily. Recidivistovi hrozí až dvouletý trest

V polovině března se policistům podařilo prokázat, že vnikl do sklepního prostoru bytového domu v centru města, odkud ukradl jízdní kolo za 10 tisíc korun.

Na konci minulého týdne policisté muže, který byl v té době stíhán na svobodě, zadrželi a obvinili z dalších dvou krádeží kol. „Jedno kolo měl v polovině letošního dubna odcizit ze společné kolárny jednoho panelového domu na Pražském Předměstí a druhé na začátku února ze stojanu umístěného na veřejně přístupném místě v centru města. Na obou kolech způsobil škodu za 11 tisíc korun,“ doplnila Iva Kormošová.

Vážná nehoda na silnici I/33 u Trotiny.
Nehoda u Trotiny skončila požárem. Zranili se tři lidé

Muž skončil ve vazbě, aby nepokračoval v krádežích. „Z evidence vyplynulo, že muž má v rejstříku trestů 14 záznamů s posledním propuštěním z vězení v loňském červnu, kde si odpykával 1,5letý trest za krádež,“ sdělila policejní mluvčí.

Pokud muže soudce uzná vinným, může ho opětovně poslat do vězení, a to na 6 měsíců až 3 roky.