Podle mluvčí jičínské policie Hany Klečalové „šňůra “ poberty začala na konci května v Kozojídkách na Královéhradecku. „Zde se nejdříve vloupal do garáže, odkud odcizil motorovou pilu Partner a přímočarou brusku. Poté přišla na řadu kůlna, kde neodolal motorové čtyřkolce, na které odjel. Nakonec se ještě podíval do skladu, kde však nic neodcizil,“ uvedla.

O několik dní později se lapka přemístil na Jičínsko, kde se vloupal ve Sběři do hospodářské části jedné z rekreačních chalup. Takto pokračoval až do října, kdy jeho posledním objektem, do kterého se podíval, byla skladovací hala v Žereticích. Celkem se během pěti měsíců vloupal do 16 objektů, kde způsobil škodu přesahující 350 tisíc korun,“ řekla Klečalová.

Policisté došli k závěru, že všechny krádeže má na svědomí jeden pachatel. Ten, i když byl opatrný, přesto na jednu důležitou věc zapomněl. A to na stopy, které po sobě na všech místech zanechal. Pak už bylo jen otázkou času, kdy ho kriminalisté dopadnou. Stalo se tak 2. listopadu ráno, kdy zatkli devětadvacetiletého muže z okresu Teplice, který nyní pobývá se svojí rodinou na Jičínsku.

Tam ho kriminalisté překvapili a v domě zároveň provedli i prohlídku. „Našli zde mnoho věcí, které pocházely z trestné činnosti. On sám po celou dobu prohlídky seděl v pokoji spolu se svým malým synkem. V té chvíli tušil, že ho zřejmě delší dobu neuvidí. A nemýlil se. Jeho současným domovem se stala Vazební věznice v Hradci Králové, kam ho poslal soudce Okresního soudu v Jičíně. Zde si počká na verdikt soudu, který ho může poslat za trestný čin krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci až na tři roky do vězení.