Přitom je to jen pár měsíců, kdy dělníci zateplení školy dokončili. Práce probíhaly převážně v létě, aby nedošlo k omezení výuky. Teprve v posledním říjnovém týdnu hotové dílo prošlo kolaudací. Objekt školy obléknutý do nového kabátu doslova prokouknul, ne však na dlouho. „Je to pro mne, mé kolegy pedagogy, ale i pro děti zdrcující zpráva. A je mi z toho opravdu smutno, že existují lidé, kteří chtějí úmyslně ničit opravený majetek města, na jehož nápravu je pak nutné vynakládat další finanční prostředky," svěřuje se ředitel základní školy Ondřej Fajfr, který dal okamžitě věc prošetřit státní policii.

Náklady na nápravu pachatelova jednání nebudou v žádném případě zanedbatelné, fasáda se totiž zřejmě bude muset opravit v těchto místech celá. Aby to neměla škola jednoduché, vandal vylil barvu nejen na bílou zeď ale hlavně na logo školy. V případě dopadení mu hrozí až rok za mřížemi za poškození cizí věci.

Magistrát žádá všechny, aby nebyli vůči svému okolí lhostejní a v případě, že podobný čin uvidí, ihned volali městskou nebo státní policii.

„Důležitým faktorem k dopadení takového pachatele je čas, je proto nesmírně důležité volat bezodkladně," vyzývá k všímavému chování ředitel městských strážníků Miroslav Hloušek.

Úpravy objektu Základní školy Milady Horákové byly největší loňskou investicí do městských školních budov. Zahrnuly výměnu oken i dveří a zateplení obvodového pláště budovy včetně střechy, což by mělo kromě zlepšení prostředí, vzhledu a funkčnosti přinést také výrazné úspory. „Rekonstrukce byla zřejmě největší stavební záležitostí od vzniku školy v roce 1977 a znamená pro nás nejen nový kabát, ale i významné úspory za vytápění," řekl krátce po ukončení prací Ondřej Fajfr.