Odborníci zkoumali, zda se kadeřnici, jež byla brutálně napadena v Hořicích v únoru 2013, mohla vrátit paměť. Žena totiž v září minulého roku ukázala při obnoveném jednání Krajského soudu v Hradci Králové na Nečesaného juniora: „On mi to udělal."

Při rekognici po zločinu to přitom nedokázala. „Poznala jsem ho, když ho pustili z vězení," připomněla si dobu, kdy na jaře minulého roku Nejvyšší soud zrušil Nečesaného odsouzení k třináctiletému pobytu za mřížemi.

Znalec Miloslav Kopeček ve středu potvrdil zprávy, které unikly už dřív: „Má narušenou jednu část paměti." Jenže poté několikrát zopakoval: „Paměť se do určité míry může vrátit. Jsem přesvědčený, že paní nelhala. Ale nikdo není schopen určit, jak moc je její paměť zkreslená."

Často používal slova jako spekulace či odhad, z jeho výroků nevzešel jednoznačný závěr.

I proto není jasné, jak táhnoucí se kauza dopadne. Nečesaný byl v případu už jednou odsouzen - nejprve na šestnáct a po odvolání na třináct let. Nejvyšší soud ho však i po intervenci ministryně spravedlnosti pustil na svobodu a nařídil nový proces.

Ten byl měl vyvrcholit ve čtvrtek 24. března, kdy podle soudce padne rozsudek. „Vyjádřím se až po něm," nechtěl komentovat dění u soudu obžalovaný.