V pondělí stanul před Krajským soudem v Hradci Králové, kde bylo zahájeno hlavní líčení, v němž se z trestného činu znásilnění zpovídá. Obžalovaný vinu od počátku odmítá a tvrdí, že si děvče vše vymyslelo.

Podle spisu však dívku, která byla dcerou jeho dlouholeté družky, v několika případech osahával a požadoval po ní i sexuální praktiky. K prvnímu takovému kontaktu mělo dojít už v roce 2005. Tehdy bylo dívence pouhých jedenáct let.

„Za účelem vlastního sexuálního uspokojení poškozenou nezletilou, bez jejího souhlasu, využívaje její bezbrannosti, zasunul nejméně jeden prst svojí ruky do její pochvy a manipuloval s ním takovým způsobem, že při tom pociťovala bolest, čímž jí způsobil krvácející zhmoždění její panenské blány,“ píše se v obžalobě. V dalších případech údajně dívku osahával na prsou i přirození, kde ji také líbal a požadoval po ní, aby ho líbala na jeho pohlavním údu.
Vše vyšlo najevo až vloni v srpnu, kdy se poškozená po jednom z těchto ataků svěřila matce. „V noci mě vzbudil křik dcery, která volala: taťko neškrť mě, taťko pusť mě, mě se chce čůrat. Divila jsem se co se děje a ptala jsem se Jirky jestli si nemohl splést dceru se mnou. Odvětil že ne,“ vypovídala v pondělí matka holčičky. O několik dní později na Pecolda podala trestní oznámení. Ten v pondělí před krajským soudem vše odmítl a tvrdil, že si dívka všechno vymyslela. „Nevím proč to říká. Já si myslím, že jí to musel někdo říct. Anebo se jí něco podobného zdálo a nyní si myslí, že je to pravda,“ řekl Pecold. Podle něj navíc dívka velmi špatně komunikuje a k ničemu by se ani nutit nenechala. Vyšetření psychologů uvádějí, že děvče trpí lehkou až střední mentální retardací. Rozumově odpovídá zhruba pětiletému dítěti.

V neprospěch obžalovaného však hovoří posudek znalce Oldřicha Kaloče, který poškozenou vyšetřoval. Podle předběžných závěrů uvedl, že její výpověď je věrohodná a blízká skutečnosti. Navíc podle matky se dívka nenechala ani po posledním z ataků vyšetřit. „Když se jí chtěl lékař dotknout, prosila ať jí nedělá to co taťka,“ uvedla.

Další znalci a svědci se před soudem objeví v úterý a ve středu. Pecoldovi za trestný čin znásilnění hrozí až dvanáctileté vězení. V soudní síni nestál poprvé. Jeho výpis z trestního rejstříku obsahuje už 11 záznamů.