„V pondělních (16. 10.) dopoledních hodinách byl zadržen 34letý muž, kterého následně kriminalisté obvinili z přečinu výtržnictví a ze zvlášť závažného zločinu znásilnění. Přečinu se měl dopustit v prvním zářijovém týdnu a zločinu o tři týdny později v blízkosti dvou základních hradeckých škol na dvou školačkách,“ informovala v tiskové zprávě policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté přijali rozsáhlé opatření u všech hradeckých základních škol. Zajišťovali a vyhodnocovali kamerové systémy, vyslýchali školáky, svědky a další osoby, sestavovali identikity a tipovali pachatele.

Policie. Ilustrační foto.
VIDEO: Policisté pronásledovali řidiče až na půdu. Schoval se do skelné vaty

„Na základě shromážděných důkazů a zjištěných informací muže odhalili a zadrželi. Muž vydal nůž, který měl v době činů u sebe. Vzhledem k tomu, že je proti němu vedeno trestní stíhání, byl mu zadržen zbrojní průkaz, legálně držené krátké zbraně a střelivo,“ sdělila k obviněnému muži policejní mluvčí.

Obviněnému muži, na kterého byla ve středu uvalena vazba, hrozí trest odnětí svobody na 5 až 12 let.

Policejní mluvčí nespecifikovala, o jaké hradecké školy jde. Hradečtí policisté nicméně od posledního zářijového pondělí pátrali po muži, který před Základní školou Josefa Gočára obtěžoval žákyni prvního stupně.

Podívejte se na vyjádření ředitele školy Petra Sadílka z konce září:

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth