Výčet skutků, za které jde do vězení, je pořádně dlouhý: pohlavní zneužívání, soulož mezi příbuznými, šíření pornografie, ohrožování výchovy mládeže, ohrožování výchovy dítěte. 
K tomu znásilnění, kterého se dopustil na vlastní dceři.

Proto půjde Josef L. z Orlickoústecka na šest a půl roku do vězení.

Jeho případ v pondělí skončil 
u Krajského soudu v Hradci Králové, přesto rozsudek ještě není pravomocný. Proti verdiktu se totiž odvolala státní zástupkyně Lucie Žabková, odsouzený si pak nechal lhůtu na rozmyšlenou, zda bude závěr soudu rozporovat.

„Veškerá obvinění odmítám. Vůči své dceři, neteři i kamarádce," prohlásil odsouzený. „Za vším stojí závist matky, sester a sousedů, kteří se mě snaží zničit."

V rodině opravdu byly velké rozpory, muž například celých patnáct let neviděl matku. Doma se po takové době objevil právě až v roce 2013, kdy měl zneužívat svou neteř a její kamarádku.

To však bylo až pět let poté, kdy se podle všeho dopustil znásilnění vlastní dcery. Své dvě děti přitom po rozvodu několik let nevídal, začal se s nimi scházet v letech 2008 a 2009 – až když byly umístěny v diagnostickém ústavu.

Dnes už plnoletá dívka tvrdí, že s otcem přišla o panenství. „Nejdřív očuchával mé špinavé spodní prádlo," vzpomněla si. „Později jsme si hráli a on měl najednou erekci. Dal mi ruku na svůj penis."  Sex se svým otcem měla prý čtyřikrát až pětkrát. „Nijak jsem se nebránila. Vzepřela jsem se až později a potom začaly problémy," vybavila si.

Její slova však nebyla jediná, již nakonec odsouzenému muži přitížily. „Proti stojí výpovědi tří nezletilých poškozených," upozornila státní zástupkyně Žabková.

Tuto verzi totiž potvrdily také další dvě dívky, mužova neteř a dcera jeho bývalé přítelkyně, kterou on sám označil jako kamarádku.
„Jezdil k nám na návštěvy. Přilehl si ke mně a říkal mi, že je nadrženej. Ptal se, jestli se chci podívat na penis," vykládala neteř. Odmítla, navíc vyhrožovala, že půjde všechno říct matce. Strýc jí přesto položil penis na stehno.

S poslední obětí se muž seznámil přes svou přítelkyni, s níž chodil tři měsíce. „Po rozchodu se mě zeptala, jestli jsem si všiml, že se do mě její dcera zamilovala," řekl.

Dívka však vypovídala jinak. Muž jí prý nutil, aby 
s ním spala na jedné posteli. Sundával jí zezadu kalhoty od pyžama a kalhotky. „Říkala jsem mu, ať to nedělá. Chtěla jsem se bránit, ale nevěděla jsem, jak na to."

Později se spolu měli scházet také venku. I v tomto případě odsouzený tvrdí, že ji nezneužíval.

Jenže proti němu nebyly jen samy oběti, ale také znalci, kteří zkoumali jejich verze příběhů. A ti určili, že si dívky nevymýšlely.