Vrchní soud vrátil kauzu do Hradce Králové, kde už byl jednou Josef L. odsouzen. Včera se mu to přihodilo podruhé, krajský soud ho poslal za pohlavní zneužívání na sedm roků za mříže. Při minulém rozsudku byl postih o půl roku kratší.

Naopak byl zproštěn obžaloby za šíření pornografie, kterou měl pouštět vlastn dceři, neteři i dceři své přítelkyně.

Hlavní část obžaloby se však týkala mnohem závažnějších deliktů. V letech 2008 až 2009 totiž zneužíval svoji dceru.

„Přišla jsem s ním o panenství," prohlásila dnes už plnoletá slečna.  „Nejdřív očuchával mé špinavé spodní prádlo," vzpomněla si. „Později jsme si hráli a on měl najednou erekci. Dal mi ruku na svůj penis."

Sex se svým otcem měla prý čtyřikrát až pětkrát. „Nijak jsem se nebránila. Vzepřela jsem se až později a potom začaly problémy," vybavila si.

Vedle toho byl odsouzen také za kontakty s dalšími dvěma dívkami - ty se udály v roce 2013. Josel L. vše odmítl, za obviněním podle něj stojí neshody v rodině a také rozpory se sousedy: „Veškerá obvinění odmítám. Vůči své dceři, neteři i kamarádce."

„Proti němu ale stojí výpovědi tří nezletilých poškozených," upozornila státní zástupkyně Žabková.

„Jezdil k nám na návštěvy. Přilehl si ke mně a říkal mi, že je nadrženej. Ptal se, jestli se chci podívat na penis," vykládala neteř.

Dívka odmítla, navíc vyhrožovala, že půjde všechno říct matce. Strýc jí měl přesto položit penis na stehno. „Jsem si jistá, že 
to nebyla ruka."

Třetí údajně zneužívanou dívkou byla dcera mužovy přítelkyně. S ní se se Josef L. setkal, když se po letech vrátil do místa, kde dříve bydlel. Byla to sestra bývalého spolužáka ze školy.

Dívka vypověděla, že ji nutil, aby s ním spala na jedné posteli. Sundával jí zezadu kalhoty od pyžama
a kalhotky. „Říkala jsem mu, ať to nedělá. Chtěla jsem se bránit, ale nevěděla jsem, jak na to."