Byl odsouzen, postih dokonce přijal, přesto ještě není rozsudek definitivní. Proto není možné zveřejnit výši trestu. Zmocněnkyně obětí mladistvého pachatele, který byl odsouzen za znásilnění a sex v rodině, si totiž ponechala lhůtu na rozmyšlenou, zda se odvolá.

Pachatel stál od půlky srpna před Krajským soudem v Hradci Králové a v tomto týdnu si vyslechl rozhodnutí: Byl odsouzen.

Jednání opakoval

Nyní sedmnáctiletý mladík se měl znásilnění na svých polorodých sestrách (mají stejnou matku) dopouštět 
v říjnu 2013 na Vysočině. Dívenkám tehdy bylo deset a sedm roků. Od holčiček podle obžaloby požadoval felaci, osahával je a snažil
se také o o klasický i anální sex.

„Dopustil se toho, i když ho opakovaně prosily, aby svého jednání zanechal. Posléze mu ze strachu podlehly," uvedla státní zástupkyně Lucie Žabková.

Dívky vypovídaly jen na policii, mladší z nich poprvé odmítla o bratrovi mluvit, ale také ona nakonec prozradila detaily z jejich soužití. Sourozenec je měl zneužívat, když je hlídal, když byli sami doma.

„Bral mě do pokoje, tam se svlékl. Vyzýval mě, abych se také svlékla. Chtěl, abych mu lízala přirození," prozradila starší ze sester. Podle ní se to dělo opakovaně. „Bylo to vždycky, když byla mamka pryč. Byl hodný před mamkou, ale jinak byl zlý. Když odešla, tak nás otravoval," řekla.

Její slova potvrdila také mladší dívenka. „Dělo se to v jeho pokoji, kam si mě zavolal," pronesla. „Mně i sestře sahal na zadek. Nutil měl, abych ho lízala vepředu," dodala.

Mladík, kterému bylo 
v inkriminované době, v níž došlo k problémům, kvůli kterým byl odsouzen, patnáct let, při výslechu na policii vinu opakovaně odmítl.

Neudělal jsem to

„Nedopustil jsem se toho, za co jsem stíhán. Jedná se o křivé obvinění," prohlásil. „Nikdy jsme spolu neměli problém, měli jsme klasický sourozenecký vztah."

On žil společně s mladší sestrou s matkou, starší bydlela u svého otce. Dívenky hlídal od té doby, co mu bylo deset roků. „Občas na mě žalovaly, ale to byly jen takové dětské věci. Nepamatuju, že bych s nimi mluvil o sexu," řekl.

Komplikovaný vztah měl však naopak s otcem dívek. Zpočátku spolu sice vycházeli, ale to se postupně změnilo. „Když byl opilý, nadával mi a fyzicky napadal matku i sestry," vypověděl mladík.

Bližší informace, které by vedly k identifikaci obětí, nemohou být stejně jako výše trestu (pokud není pravomocný) zveřejněny.