Dvojice chlapců z první třídy polabinské základní školy v pondělí navečer pořádně zamotala hlavu policistům a především jejich rodičům. Kluci se ztratili ze školní družiny když si „jako“ odskočili na záchod. Podařilo se jim dokonce proklouznout z budovy a opustit školní areál a pustili se za dobrodružstvím.Jenže zakrátko mezi polabinskými paneláky ztratili orientaci.

Jejich zmizení si mezitím povšimli zaměstnanci školy. Když chlapce nenalezli ve vlastním areálu školy, rozhodli se kontaktovat policii. Ta na místo přijela během několika minut. Policisté se nejprve pustili do prohlídky celého školního pozemku. Na pomoc přijeli i dobrovolní hasiči z kynologické jednotky z Opatovic se psia do pátrání se v té chvíli zapojili i samotní rodiče obou chlapců.

Krátce poté, co policisté rozšířili okruh pátrání i mimo školu a její bezprostřední okolí dostala jedna z maminek zprávu od své známé, která oba chlapce zahlédla v blízkosti nedaleké univerzity a policisté proto svoje pátrání zaměřili do jejího okolí. Po pár minutách si konečně mohli všichni oddechnout. Oba chlapci byli nalezeni jak si vykračují směrem k mostu Pavla Wonky.

"Zahlédl jsem dva kluky jen v mikinách a bačkorách jak jdou po chodníku vedle jednoho z paneláků. Řekli, že si jen vyšli na procházku ale že už pak nevěděli jak se vrátit. Oba byli v pořádku, nezranění, neprochladlí. Udělali hloupost, ale sami z toho ještě moc rozumu nemají," řekl dopravní policista Karel Křivánek, který oba výtečníky našel.

Kluci byli vzápětí předání šťastným rodičům a snad už si budou pamatovat i to, že do takových dobrodružství se užpouštět nemají.

Případ, jaký v pondělí večer zaměstnal pardubické policisty, nebyl tento rok zdaleka první. Dva prvňáčci, kterým se podařilo nepozorovaně vyklouznot ze školní družiny, byli naštěstí nalezeni za pár desítek minut.

Díky rychlé reakci policie se totiž nestihli zatoulat příliš daleko. Policie letos několikrát vyhlásila pátrání mimo jiné i po dětech. Například v květnu se domů kolem osmé večerní nevrátil desetiletý chlapec a policistům se jej podařilo nalézt až o půl jedné v noci! Nedávno zase téměř celá republika hledala šestadvacetiletou dívku, kterou naposledy spatřili na pardubickém hlavním nádraží.

Její batoh i s doklady za několik hodin nalezli v rychlíku, který dojel do Německa. Zmatenou mladou ženu pak policisté objevili až na nádraží v Lubech u Chebu. „Doposud máme stoprocentní statistiku, ještě se nám nestalo, že by se pohřešované dítě nepovedlo najít,“ uvedla pardubická policejní mluvčí Eva Maturová. Policie rovněž letos uspořádala velké cvičení u Horního Jelení zaměřené právě na rozsáhlé propátrávání terénu.