Od té doby po něm marně pátrají desítky policistů i jeho kamarádi a známí. Čím delší je však doba, kdy se po něm slehla zem, tím více panuje obava, že muž mohl spáchat sebevraždu.

Poslední akce zaměřená na obhlídku řek, rybníků a dalších vodních hladin v okolí města se uskutečnila včera. „Pátracích akcí proběhlo již několik. Prověřovali jsme nemocnice, prázdné objekty využívané bezdomovci, lesy, parky a také oba břehy Labe i Orlice. Dnes vyšel speciální tým opět do terénu,“ potvrdila včera královéhradecká krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Stopa po pohřešovaném muži končí ve Squash centru naproti restauraci U Dvora, kam dříve chodil cvičit. Tady ho v sobotu zachytily kamery. Podle pracovníků zařízení si odnesl patnáctikilové závaží. „Následně víme, že šel směrem do Třebše, ale dál se stopa ztrácí,“ upřesnila královéhradecká krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policisté i rodina mají o manžela a otce půlročního syna velké obavy. „Existuje totiž reálné nebezpečí, že by se muž mohl pokusit spáchat sebevraždu,“ uvedla mluvčí.

Kriminalisté nadále žádají o pomoc veřejnost. Kdyby kdokoliv měl informace vedoucí k nalezení Dušana Ledna, ať bezprodlení zavolá na bezplatnou linku 158.

Popis pohřešovaného
DUŠAN LEDEN *13. 2. 1979
Pohřešován od 22. ledna

Popis osoby:
Jedenatřicetiletý Dušan Leden je 175 až 180 centimetrů vysoký, střední postavy. Má hnědé, rovné vlasy a hnědé oči.

Popis oblečení:
V době zmizení měl na sobě zelenohnědou mikinu s pruhem přes prsa, modré rifle a černou sportovní brašnu s nápisem Nike

Muž odešel v době vycházek z hradecké fakultní nemocnice, kam se již nevrátil.