Úspěšné pártání po seniorce na Rychnovsku.Zdroj: Policie ČRPolicisté po důchodkyni pátrali od neděle. Seniorka ze svého bydliště odešla v sobotu večer, domů se však nevrátila, proto seniorčin příbuzný v neděli ráno nahlásil její zmizení. Pátrání úspěšně skončilo v pondělí v 11.30 hodin.

„Žena byla nalezena asi jeden kilometr od domova na kraji vesnice v poli, v katastru obce Svídnice,“ informovala policejní mluvčí Lenka Burýšková. Seniorku nalezl psovod se svým psem ze Sdružení dobrovolných hasičů Hejnice. Seniorka, která byla předána do péče lékařů, se svými zachránci komunikovala. „Psovi, který paní našel, patří tak velká odměna. Obrovské poděkování rovněž patří všem, kteří se na záchraně podíleli,“ ocenila snahu všech zapojených do pátrání Lenka Burýšková.

Pátrání se zúčastnilo více než sto osob z řad dobrovolníků i profesionálů. Pří akci se pátralo na prostoru o rozloze více jak 15 kilometrů čtverečních, dalších 50 kilometrů čtverečních vzdušného prostoru propátral vrtulník. Kromě policistů a psovodů se do pátrání zapojila i horská služba.

Při požáru objektu v ulici Boženy Němcové přišel o život 72 letý muž.
Hasili požár, objevili mrtvolu