Policie pátrání po chlapci odvolala v pondělí po 11. hodině. Chlapec se v pořádku našel. "Odvoláváme pátrání po chlapci, kterého jsme našli v pořádku. Děkujeme občanům i médiím za spolupráci," uvedla policie.

Policie rozjela pátrání po dvanáctiletém chlapci z Černožic na Hradecku v pondělí ráno. V neděli 19. února krátce po 20. hodině přijala na lince 158 oznámení o tom, že dobrovolně odešel z domova. Podle zpráv policie se pohyboval v Praze.

"Pravděpodobně se pohybuje ve společnosti staršího muže v černém oblečení. V odpoledních hodinách měli společně oba odjet vlakem ze Smiřic pravděpodobně směrem na Prahu. Pohřešovaný chlapec je 150 až 165 cm vysoký, má krátké hnědé vlasy, na sobě měl oblečené černé kalhoty, zřejmě tmavou mikinu a černo bílou strakatou zimní bundu, na hlavě oblečenou tmavou zimní čepici se vzorem a na zádech malý červený batůžek. Pohřešovaný chlapec může být ohrožen na životě a zdraví," upozornila v pondělí dopoledne policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Pohřešovaný chlapec.Pohřešovaný chlapec.Zdroj: Policie ČR

Policisté žádali širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném chlapci.

V dopoledních hodinách policie informovala, že se chlapec pohybuje po Praze a pravděpodobně i s mužem ve věku okolo 19 let, s nimž se měl seznámit na sociálních sítích a s kterým ve vlaku odcestoval.